Türkiye Special

SURİYELİLER’İN YAŞAM KALİTEMİZİ DÜŞÜRMESİ

Şu arapları bir amaç uğruna ülkeye alırken aklınız neredeydi be!
Her şey aslında bunun başında yatıyor.İlk alımlar da ne uğruna alındı belki de uzun dönem için yeni ‘PARTİ DESTEKÇİLERİ’ yetiştirmekti ama yine de bir yerden patlak verecekti.

Ülkemize bu kadar mülteciyi alırken bu denli sonuçlarını olacaklarını onlar bile beklemiyordu…
Tüm geleceğini geçmişe yönelik kuran ve gelecek hakkında pek fikri olmayanlar o tozlu tarih kitaplarında fark etmemiş ki bu araplardan kimseye fayda yok.

Hadi gelin şimdi biraz aydınlanmaya yaşayalım.

Bu değerler fazla acı değil mi?
Toplam kayıtlı mülteci sayımız 3 milyon civarlarında ‘KAYITLI’
Bunların büyük çoğunluğu 19-24 ve 0-4 yaş aralığında. Savaştan kaçıp mülteci hayatı süren bir topluluk için fazla ‘sevişgen’ olmamış mı bu ama.
Şimdi ise geri gönderme projeleri başladı ama ne yazık ki gönderilen kişiden fazla doğan çocuk sayısı var ve bu böyle devam edecek.
Ülkemize ön görülemeyen birçok olay gibi buda öngörülemedi.Yemek yardıma yapılacağına prezervatif yardımı yapılsaydı belki şimdi de daha başka bir Türkiye’ye uyanıyor olurduk.

Dövüzlerde ki ‘UFAK’ artış hayat kalitemizi bu kadar düşürmüşken Yetkililerin çıkıp suriyelilere 37 milyar doların üstünde bir harcama yapıldığını söylemesi belki de en üzücü tarafı buydu.
Size o para ile bir ülkeyi kalkındırmaya yetecek yatırımları listelemeye kalksam şok geçirirsiniz.

Şimdi gelelim asıl konumuza, ne yapıyor bu suriyelilerde yaşam kalitemizi düşürüyor.
-Başlangıç olarak Türkçe bilmiyorlar yolda yürürken sürekli arapça konuşan birileri görmek hepimizi arap ülkesindeymişiz gibi hissettirmiyor mu ama.
-Yapılan ayrıcalıklar iş yeri açanlara yönelik yardımlar, üniversite öğrencilerine yapılan burs yardımı bunu kendi vatandaşımıza ‘BORÇ’ olarak veriyoruz.
-Üniversite’ye girişte ‘OLAĞANÜSTÜ’ ayrıcalıklar…
– Alt komşunuz suriyeli mi ve 10 erkek bir evde mi kalıyor sorun etmeyin çünkü yapabileceğiniz HİÇBİR ŞEY yok.
-Sahiller de sokakta görüntülü kirliliğimi yapıyorlar sorun etmeyin çünkü yapabileceğiniz HİÇBİR ŞEY yok.
– Maddi durumları sizden daha iyi hale mi geldi aman boşverin ‘DİN KARDEŞLERİMİZ’ onlar…

Her şey onların lehine güzel olsun bizim alehimize olsun ne önemi var. Bunların olmasının büyük payıda yine bizlerde var, kurunun yanında yaşta yanıyor…

Yeni dönem ile birlikte artık Suriyeliler’e yaptırımlar geliyor sahillere alınmıyor arapça tabelalar kaldırılıyor ve nargileleri dahi toplanıyor hala bir şeyler düzeltilebilir gibi.
Gelecekte bakalım Türkiye dahada mı araplaşacak yoksa onlar mı bize ayak uyduracak…

Bir Türkiye düşünün savaştan kaçıp ‘DİN’ kardeşlerimize yardım etmek amaçlı ülkede barınmalarına izin verin yediren içiren ve çocuk yapmalarına izin veren ve artık bunun önüne geçemiyeceklerini anladıklarında tekrar ülkelerine geri döndürmeye çalışan.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı