Rastgele

Eritre Neresi Birader?

Ister irkcisin diyin, ister başka birşey UMRUMDA DEĞİL LAN! GINA GELDI AMK.

Bu ülke neresi amk? Ulan Almanya’dayiz. Hayatımda ilk defa böyle bir ülkenin var olduğunu duydum. Sempatik yaklaşayım dedim ama yok. Ister inanın, ister inanmayın ama siz ne kadar vasıflı ya da yetenekli biri olarak buraya göç etseniz bile sizi bile çıldırtacak bir olay bu Eritre meselesi. Diyiceksiniz ki banane amk? He sanane amk. Olmuyor işte. Sen o kadar oku, o kadar meslek edin, o kadar güzel vasıfların olsun ama bir kıçı kırık oturum iznini vs. almaya uğraş, Eritre denilen ülkeden kaçıp gelen at hirzizlari 1 Ay’da tertemiz oturum iznini alsın önünüze tak diye çıkarsın? Sevdin mi? NAH. Şimdi konu o değil. Konuyu haksızlığa bile vurmak istemiyorum. Varsa var yoksa yok. Konu MEDENIYET abicim. Ulan gelmişsin Avrupanın göbeğine, yeni bir ülke, yeni bir başlangıç değil mi? Soktugumun kültürünü evde birakamiyon mu?

Trene biniyorsun, hadi normal vagonu geçtim SESSIZ vagona biniyorsun, yüksek sesle konuşmalar başlıyor ama kim tarafından ERITRE denen ülkenin müptezelleri tarafından. Bir Alman çıkıp uyarıyor sonra, rahatsız oluyorum sessiz konuşur musun diye ama aldığı cevap dalga ve daha çok gülüsmece oluyor kadının. Şimdi bu kadın neden ülkesine gelen yabancı kesime karşı düşüncelerini degistirmesin. Yabancılara kucak açtığına pişman ediyorlar insanları bu çok ciddi. Otobüse düzensiz binmeler mi dersin, bağırmalar, pisletmeler mi dersin ne dersen de hepsi bu dalyaraklarda var. Iyisi var midir? Varsa da sikimde değil birader. Iyisi kötüsünü düzeltsin o zaman. Almanya’da buldu ucuz işçiyi gelene gidene veriyor oturumu. Hamburg bir çöplüğe döndü.

Bu nasıl deve amk.

Neyse uzun lafın kısası GINA GELDI artık. Her milletin boku pisliği vardır biliyoruz ama bunlar bokun pisliğin üzerine ekstra bir kere daha sicanlardan. Eritreye selamlar.

Etiketler
Daha Fazla Göster

VallonAmsterdam

Almanya'da bir garip...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı